• Ankara - Konhair
    SAÇ EKİMİ
    Saçsızlık kaderiniz olmasın. Saç ektirin, özlediğiniz saçlara geri kavuşun.

Sadece imajınız değil, Hayatınız değişecek. Konhair, saç ekiminde Türkiye'nin ilklerinden.

Hemen arayın: 0532 335 3057 Foto Gönder
ya da sitemizi incelemeye devam edin.

Konhair tecrübeli donanımlı güler yüzlü ekibi ile sizi özlediğiniz saçlarınıza kavuşturur.

Öngörüşme
Muayene
Saç Ekimi
Ekilmiş Saçlar

Saç Ekiminde Gerçekler

Saç Ekiminde Garanti Belgesi Olur mu?

Saç Ekimi için Garanti Belgesi verilir” denilmektedir.Bu tür laflara kanmayın.Sağlık sektöründe hiç “Garanti Belgesi” verilir mi? Siz beyaz eşya almıyorsunuz ki! Saçların yapısı, cildin durumu kısacası dokunun yapısı farklı farklıdır.

Kimlere Saç Ekimi Yapılır ?

Erkeklere de, bayanlara da saç ekimi yapılır. Önemli olan saç ve doku yapısıdır. Saç dökülme sebeplerini de bilmek gerekir. Saç ekimi erkeklerde daha başarılı, bayanlarda daha az başarılıdır.

Saç Ekim Araştırması Nasıl Yapılmalı ?

İlk önce, bir cildiyeciye muayene olmanız ve tahlil yaptırmanız tavsiye edilir. Yaşınızla orantılı olarak saç dökülme sebebi nedir. Saç ekimine uygun musunuz? onu öğrenin.

Saç Ekimini Kim Yapar ?

Genellikle sorulur; "Saç ekimini, doktor kendisi yapıyor, değil mi?" diye. Saç ekimi doktor gözetiminde ya da doktor ile birlikte en az 3 kişilik bir ekiple yapılır.

Ne Kadar Greft-Saç Hücresi Alındı ve Ekildi ?

Greft,(saç dokusu, saç hücresi) ve kök (saç teli) gibi terimler kullanılmaktadır. Bunların arasındaki farkı bilmek gerekiyor. 1 Greft’te ( saç dokusu, saç hücresinde), 2 li, 3 lü saç kökü (yanı saç teli) olur.

Merak edilenler

Seyrek alanı sıklaştırmak mümkündür. Ancak delikler slitle açılırsa kökler zarar görür. Delerek ekim yapılırsa; örneğin Choi iğnesi kullanılırsa kökler zarar görmez. Ancak bu bölgede dökülecek olan saçların tıbbi tedaviyle korunması gerekir.
Ekilen saçlar 4-5 ay sonra çıkmaya başlar. 6 - 7 ayda traş olacak seviyeye gelir. 10 ayda fotoğraf çektirecek seviyeye gelir.12-15 ayda çıkma işlemi tamamlanır.

Ekilen saçları, kendi saçlarınız gibi uzatabilir,kestirebilir ve kendi saçlarınıza yaptırdığınız herşeyi yaptırabilirsiniz. Herhangi bir özel bakım gerektirmez.
Sağlıklı bir insanda, Ekili Saçlar ömür boyu dökülmez.
FUE Mikromotor tekniği ile, Saç Ekimi,3 kişilik bir ekiple, 3.000 greft, yani 7.000 saç teline yakın kök yaklaşık 6-8 saat sürmektedir.

Lokal anestezi yapıldıktan sonra,Kesinlikle ne operasyon esnasında,nede operasyon sonrası ağrı acı hissedilmez.