Kişinin kanı içerisinde bulunan maddelerin santrifüj (merkez kaç kuvveti yardımı) ile ayrıştırılması sonucu elde edilen trombositten (platelet) zengin plazmasıdır. Sağlıklı bir erişkinde kanın mililitresinde 130.000 - 450.000 arasında trombosit bulunur. PRP de amaç kişiden alınan kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmın ayrılması ile mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan plazma (PRP) elde edilir.

Trombositler (kan pulcukları) kanın en küçük hücresel elemanlarıdır.

Trombosit sayısı dahada yoğunlaştırıldığında jel kıvamına gelir ve deri altı dolgu maddesi olarak kullanılır.

PRP elde etmek için alınacak kanın miktarı yapılacak uygulama alanı ve yoğunluğuna göre hekim tarafından belirlenir.

PRP için kişiden alınacak kanın zamanlaması çok önemlidir.

Kişiden herhangi bir zamanda alınan kandan elde edilecek yoğunluk belirli sınırlar içinde kalırken, iyi bir değerlendirme ile doğru zamanda alınan kandan çok daha yoğun trombosit (PRP) elde edilebilir.

Ankara Saç Ekimi olarak sağlık durumunuz ve yaşam evrenize göre değerlendirir. Kan alınması gereken en doğru zamanları belirler. Uygulama zaman çizelgesini sizinle birlikte oluşturur. Bu sayede elde edilebilecek en yüksek yoğunlukta PRP elde edilir. Pek tabi ki daha yoğun olan bu PRP nin ehil ellerde uygulanması ile mükemmele yakın sonuç elde edilir.

Saçlı deriye PRP uygulamasının baçlıca amacı; Kişinin kendisinden alınan kanın santrifüj edilmesi ile trombositden zengin hale gelmiş plazmasının saç köklerinin beslenmesini sağlamak amacı ile saçlı deriye uygulanmasıdır. İçerisinde büyüme faktörü ve doku tamir maddeleri temas ettikleri yerlerde dokuların beslenmesini ve yenilenmesini sağlarlar.

PRP KESİNLİKLE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ DEĞİLDİR.

Maalesef tıbbi kökeni olmayan birçok yerde yanlış bilgiler mevcuttur Deri dokusu içerisindeki zayıf ve onarım gereken saç kökleri için doğru ve gerekli bir uygulamadır. Deri dokusu içerisinde kıl kökü yok ise yapılan PRP ile saç çıkması olanak dışıdır. Çünkü PRP kıl köklerinin beslenmesini ve onarımını sağlar. Saçlı deri içerisinde saç köklerini etkileyen genetik ve hastalık harici süreçlerde yeterli ve doğru yapılan PRP yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi yüz güldürücü sonuçlar verir. PRP uygulamaları hem erkeklerde hem de kadınlarda başarılı sonuçlar verir. PRP nin yeterli olamayacağı durumlar da mevcuttur. Bu sebeple ilk önce doktor tarafından değerlendirme yapılmalıdır. Doktor tarafından kişinin cilt yapısı, sağlık durumu ve talepleri incelenmeli ve uygulama planı oluşturulmalıdır. Bu durumda direk vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların derinin (Dermis) tabakasına verilmesi gerekebilir. Bu tür uygulamalara Mezoterapi denir.

Hizmetlerimiz

Saç Ekim Türleri

Mezoterapi

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların derinin (Dermis) orta tabakasına cerrahi olmayan yoldan verilmesi işlemidir. 

PRP Tedavisi

PRP - Platelet Rich Plasma, Kişinin kanı içerisinde bulunan maddelerin santrifüj (merkez kaç kuvveti yardımı) ile ayrıştırılması sonucu elde edilen trombositten (platelet) zengin plazmasıdır.

Sakal ve Bıyık Ekimi

Donör saha içerisinde enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, Sakal - bıyıkların döküldüğü veya olmadığı bölgeye taşınmasıdır.

Kaş Ekimi ve Onarımı

Kaş ekimi işlemi Ankara Saç Ekimi olarak yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir.

FUE Saç Ekimi

Fue saç ekiminde saç kökleri lokal anestezi ile özel uçlu mikro motor cihazi ile tek tek özel dağlımla saçsız alanlara nakil işlemidir. FUE saç ekimi,şu anda Dünyada çok yaygın olarak kullanılmakta ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır.

DHI Saç Ekimi

Dünyada uygulanmaya başlanan en yeni teknik olan DHI Saç ekimi diğer tekniklere göre daha gelişmiş olup yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır.