menu close menu

Kaş ve Sakal Ekimi

VÜCUT KILLARINDAN KIL / SAÇ NAKLİ

Vücuttaki her kıl kökü, istenilen yerden alınıp istenilen yere ekilebilir. Genellikle, saç amacıyla ekim yapılacağı zaman, Özellikle, sakal ve göğüs kılları, kaliteli kıllar olduğu için tercih edilir.Göğüste yeterli kıl yoksa kol,bacak gibi diğer bölge kılları da saç amacıyla kullanılabilir.
Jilet izini kapatmak için, ya karşı koldan alınan ya da bacaktan alınan kıllar ekilir.

Yaygın olan “vücut kılları kıvırcık çıkar” inanışı, tamamen yanlıştır.Vücut kıl kökleri de, kişinin saç kıl kökleri gibidir. Ancak, daha zayıf olduğundan ve elbise sürtünme hareketinden dolayı, kılların kırılıp dökülmesi, nakil yapıldığı yerdede döküleceği anlamına gelmez.Yeterli sıklıkta ekim yapılırsa saçtan fark edilmesi mümkün değildir.

YARA YERİNE DHI SAÇ EKİMİ YÖNTEMİYLE KIL / SAÇ EKİMİ

Gerek saçlı deride, gerekse vücudun kıl bulunan (bıyık,sakal,kaş,kollar) diğer alanlarında olan kesilme, yanma, yırtılma,çizilme, ameliyat olma gibi, yaralanmadan sonra çeşitli şekillerd, kılsız alan olarak ,ameliyat izi gibi iz kalır. Oluşan bu izi, kaybetmenin bilimsel tek yolu, oradaki eksiği gidermek, yani kıl / saç ekimi yaparak orayı kaplamaktır. Choi iğnelerinin kullanıldığı,"DHI saç ekimi" yöntemi bu tür vakalarda günümüz teknolijisinde en iyi sonuç alınan bir yöntemdir.Yaralanma yerinin civarındaki kıl yoğunluğu kadar, dhı sakimi yöntemiyle yoğun ekim yapılabilirse, izin tamamına yakını kamufle edilmiş olur.

DHI SAÇ EKİMİ YÖNTEMİYLE KAŞ EKİMİ

Çeşitli sebeplerle, kaş kaybı olduğunda veya hiç kaş çıkmadığında, kaşa en yakın kalınlıkta olan, ense saçlarından DHI saç ekimi yöntemiyle nakil yapılabilir. Özellikle, kaş açılmasından sonra oluşan yara izi, çok dikkat çektiğnden, en iyi sonuç , dhı saç ekimi ile,bu vakalardan alınır.

Enseden, FUE saç ekimi yöntemiyle alınan kıllar, en yakın kaşın açısına ve yönüne paralel bir şekilde ve DHI saç ekimi yöntemiyle, yeterince sık ekildiğinde eskisine yakın bir görünüm elde edilir.Total kaş dökülmesinde ( madarozis ), aynı sonucu almak zordur.

Yaşla birlikte, kaş sayısı da azalır, bu seyrelmiş kaşların arasına,ekim yapıldığında, doğala yakın bir görünüm elde edilebilir.

DHI SAÇ EKİMİ YÖNTEMİYLE SAKAL BIYIK EKİMİ

Sakal ve bıyığın, hiç çıkmaması veya seyrek çıkması halinde, kişinin istediği sınır çizgisinde,istenilen sıkılıkta sakal ekim yapılarak yeni bir yüz ifadesi sağlanabilir.

Yüzde, kılların yoğun olduğu sakal ve bıyık alanında olan, yanık, kesik, yara izi gibi yerlerde kıl çıkmadığı için normalden daha dramatik görünür.Göze hoş görünmeyen bu alanlar, follikül ve dhı saç ekimi yapılarak tamama yakın kapatılabilir.